גילי כהן מגן

קומדיה דל’ארטה במיטבה! הז’אנר הססגוני, האנרגטי והמצחיק עד דמעות מגיע לירושלים התוססת - ומתיישב היישר על קו התפר המתפקע בין מעמדות, אמונות וחלומות. קבלו את ארלקינו כמאבטח אתיופי, את פולישנלה ככריש נדל”ן, את פנטלונה היא רבנית ואת קפיטנו כמנהלת תיאטרון בקומדיה הכי ונציאנית בירושלים.

 

להקת השחקנים של תיאטרון ‘פסיק’ בחרה לעסוק בסיר הלחץ הירושלמי באמצעות הז’אנר בו זכתה בשנים האחרונות למוניטין בינלאומי - הקומדיה דל’ארטה האיטלקית. "המסכות הן כלי ביטוי נפלא”, אומר שמואל הדג’ס, ממייסדי התיאטרון ובמאי ההצגה, "יש בהן משהו שמשחרר את היכולת ללכת עם הדמות עד לקצה הסטריאוטיפי שלה, בלי לאבד את האנושיות ואת ההומור”.

במסורת תיאטרון הדל’ארטה מבוססת ההצגה על הדמויות הקלאסיות - ארלקינו המשרת, קפיטנו האמיץ, פנטלונה הרכושני ואחרים. את המעבר לירושלים עושות הדמויות בקלות - ארלקינו הוא מאבטח אתיופי שחולם להיות שחקן, קפיטנו הוא מנהלת התיאטרון, פנטלונה הוא רבנית קיצונית וזוג האוהבים - הוא, בן של רב גדול והיא זמרת ברים. "אנחנו לא בורחים מסטריאוטיפים” אומר עוזי ביטון, מחבר המחזה וממייסדי התיאטרון "אנחנו מתחילים מהסטריאוטיפ הקיצוני ביותר ואז חושפים באהבה גדולה את האדם שמאחוריו”.

 

כיאה לתיאטרון ישראלי מקורי היוצרים לא מסתפקים בהשראה האיטלקית, ומעלים קומדיה חברתית העוסקת בתכנים מקומיים. המחזה רווי כולו ציטוטים מן המקורות ואף מציע פרשנות מודרנית, משעשעת ומעוררת מחשבה, לסיפור יעקב ועשיו המקראי.

 

"הביצוע מרשים ומבריק מבחינת התלבושות, המסיכות והעיקר - המשחק המעולה של כל התפקידים אחד אחד - צוות מושלם הראוי לכל המחמאות” (מקור ראשון)

מחזאי: עוזי ביטון

במאי: שמואל הדג’ס

מפיקה: שירלי בייטל-נתיב

שחקנים: אסי שמעוני, ירדן באומהפט, שירלי לוי, אריאל קרן, דודי גורדון, נטע טרוים

 הפקה: תיאטרון פסיק 

הקומדיה הירושלמית

25.08 | חמישי | 20:00

אגריפס הקטן-

רח׳ אגריפס 10

לניווט במובייל ↖︎

כניסה חופשית

כ-80 דק׳

לכל המשפחה

יש‭ ‬להגיע‭ ‬20‭ ‬דק׳‭ ‬לפני‭ ‬

תחילת‭ה ‬מופע

להרשמה מראש - מספר המקומות מוגבל

 

אגריפס
אבן‭ ‬ישראל

הקן

21:30‭ , ‬20:30‭ , ‬19:30

המסע

21:00

משכנות
שאננים

תלפיות
אזור‭ ‬תעשיה

אגריפס
אבן‭ ‬ישראל

האוסף‭ ‬הכי‭ ‬הכי

18:00

הקן

21:30‭ , ‬20:30‭ , ‬19:30

הקומדיה הירושלמית

20:00

המסע

21:00

ובמיוחד‭ ‬גן‭ ‬זה‭ ‬א׳

22:00‭ , ‬20:30